KURUMA AİT FARKLI VİDEOLARIN FARKLI KİŞİLER TARAFINDAN İZLENME SAYISI 436.342

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
Embed
Merhaba ben Biray Kolluoğlu. Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci İşleri Dekanıyım. Aynı zamanda Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesiyim. Size Boğaziçi Üniversitesi’nin burs imkanlarından bilgi vermek istiyorum. Üniversitemizde iki tip burs veriyoruz. Başarı bursları ve gereksinim bursları. Üniversitemizin hemen hemen her öğrencisi başarılı olduğu için asıl ağırlığımız gereksinim burslarında. Çünkü bu üniversiteye giren tüm öğrencilerimizin eğer ihtiyaçları varsa biz o ihtiyaçları karşılamak ve eğitim yıllarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Başarı bursları ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınavlarında belirli puan türlerinde belirli dereceleri elde etmiş öğrencilerimize veriyoruz. Bir de ayrıca, ortalaması yüksek olan çok başarıları öğrencilerimize de burs vermeye çalışıyoruz. Gereksinim burslarımızı da başarı burslarımızı da burs ofisi tarafından kordine ediyoruz. Gereksinim burslarımız çerçevesinde yurt bursu, yemek bursu, kitap bursu ve nakdi burslar veriyoruz. Bu kaynakları nerden buluyoruz diye soracak olursanız birkaç tane sayabiliriz; bir tanesi Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, bir diğeri Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği. Elbette öz kaynaklarımızı da kullanıyoruz. Öte yandan bazı öğrencilerimizi de üniversite dışı kaynaklara yönlendiriyoruz. Bu işin koordinasyonu da burs ofisimiz yapıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde her üç öğrenciden bir tanesi burs alıyor.

Merhaba ben Deniz. Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyorum. 2011 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) TM (Türkçe-Matematik) alanında Türkiye 1.’si oldum ve Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih ettim. Üniversitemin bana sağlamış olduğu üstün başarı bursu kapsamında, aylık 400 TL tutarında nakdi burs, aylık 40 öğünden oluşan yemekhane bursu ve yıllık 400 TL tutarından oluşan kitap bursu alıyorum. Bunlarında dışında benim en çok keyif aldığım: yurt bursu. Üniversiteye başladığım yıldan itibaren tek kişilik odalarda kalıyorum. Bu burslar öğrencilerin temel gereksinimlerini karşılamak amacıyla veriliyor ve akademik başarı devam ettiği müddetçe kesilmiyor. Boğaziçi Üniversitesi her konuda olduğu gibi burslar konusunda da öğrencilerini yalnız bırakmayan bir üniversite. Hepinizi Boğaziçi’ne bekliyoruz.

Merhaba ben Esra. Boğaziçi Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisiyim. Ben gereksinim burslarından faydalanıyorum. Yurt bursum var. Bu sayede Boğaziçi Üniversitesi yurtlarında ücretsiz olarak konaklıyorum. Üniversitemizde başarı ve gereksinim bursu dışında başka burs kaynakları da mevcut. Bunlar; mezunların kendilerinden, Mezunlar Derneğinden veya Boğaziçi Üniversitesi Vakfı aracılığıyla da verilebilmekte. Ben de Boğaziçi Üniversitesi Vakfı aracılığıyla nakdi burs almaktayım. Bu burslar ile ilgili yönlendirmeleri burs ofisi aracılığıyla alıyoruz. Gereksinimlerim için aldığım bu burslar hakkında konuşmak gerekirse; bu burslar öğrencilik hayatımı kolaylaştırıyor ve temel gereksinimlerimi karşılamakta yardımcı oluyor diyebilirim. Siz de bu burs çeşitliliğinden faydalanabilir ve eğitim hayatınızı endişesiz geçirebilirsiniz. Hepinizi bekliyoruz.DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE